Привітання

Шановні ! Радо вітаю Вас на моєму блозі!
Тут ви знайдете багато цікавої інформції про такий напрямок позашкільної освіти яе науково-технічна творчість.
Інформація розміщена на блозі буде цікава як для педагогічних працівників з позашкільної освіти (моїх колег), так і батьків дітей, які не байдужі до майбутного своїх дітей, бажають розвивати їх і надавати їм додаткову освіту. Також для вихованців нашого закладу та їх батьків, які бубуть раді бачити успіхи своїх дітей.

Заступник директора з НВР Станції юних техніків м. Кропивницького

вівторок, 24 квітня 2018 р.

Результат пошуку зображень за запитом "День цивільного захисту" З 16 по 20 квітня 2018 року у комунальному закладі  "Станція юних техніків Кіровоградської міської ради" пройшов Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: «Жити цікаво та безпечно».
Метою проведення цього Тижня було  формувати у вихованців  знання про роль та завдання цивільної оборони України, навчити основним правилам поведінки у надзвичайних ситуаціях, правилам евакуацій при катастрофах техногенного та природного характеру. Надання першої домедичної допомоги, надати відомості про основні служби допомоги. Їх контактні телефони та основні напрямки діяльності. Розвивати у вихованців навички самозбереження, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя. Педагогічними методами впливати на реальну поведінку вихованців шляхом розвитку у них життєвих навичок необхідних для безпеки їхнього повсякденного життя; виховувати у гуртківців відповідальне ставлення до свого життя,  бажання допомогти собі та іншим;  виховання у дітей розуміння важких наслідків з причин порушення Правил безпеки. Створювати позитивну мотивацію у гуртківців до власного життя та життя оточуючих. Підвищити рівень практичної підготовки учнів до зміцнення фізичного, духовного, психологічного та соціального здоров’я; виробити вміння психологічно протидіяти паніці у випадках надзвичайних ситуацій.
Запорукою успішного проведення Тижня безпеки життєдіяльності на тему: «Жити цікаво та безпечно»  є ефективна організація навчально-виховного процесу, який надав можливість гуртківцям оволодіти основними знаннями, уміннями та навичками поведінки у надзвичайних ситуаціях.
 Головними завданнями Тижня стали:
·   популяризація знань Правил безпеки у надзвичайних ситуаціях, дій при виявленні вибухонебезпечних речовин, дій при виявленні незнайомих залишених речей в навчальному закладі або в громадському транспорті, навичок надання першої допомоги постраждалим у надзвичайній ситуації ;
·     навчання життєвим навичкам – здатність до адаптації, позитивної поведінки і подоланні труднощів повсякденного життя;
·     навчання дітей спілкуванню та вмінню звернутись по допомогу у відповідні органи.
·     активізація роботи з попередження дитячого травматизму, узагальнення та розповсюдження кращих форм і методів профілактичної роботи серед учасників навчально-виховного процесу.
Для організації проведення заходів в межах Тижня була створена комісія у склад якої увійшли  Зарічанська Л.В., заступник директора з НВР, Ткаченко Є.О., інженер з ОП., Цись В.В., завідувач відділу організаційно-масової  роботи; Бондаренко С.А., методист.  Комісією було розроблено та затверджено  Положення про проведення Тижня, графік заходів та план сітка.
В зазначений період комісія перевірила  плани  та схеми евакуації, наявність засобів пожежогасіння та протипожежний стан приміщень. За результатами перевірки зроблені рекомендації керівникам гуртків  щодо стану пожежних виходів.
 
     
Протягом тижня   керівники  гуртків  провели виховні заходи з  гуртківцями на яких показали прийоми надання долікарської допомоги потерпілим у разі надзвичайних ситуацій, розповіли про правила евакуації з приміщень, роль і завдання служби цивільної оборони, дії населення в надзвичайних ситуаціях, способи оповіщення. Гуртківці  засвоїли знання про засоби захисту населення, зброю масового ураження та дії захисту при її застосуванні, про отруйні речовини та бактеріологічну зброю,  та їх вплив на організм людини; про надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру, дії та правила поведінки при їх виникненні.
  

 

 

 
18 квітня вихованцям закладу заняття з цивільного захисту населення провів викладач обласних та м. Кропивницького курсів удосконалення керівних кадрів НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області Вареник Сергій Іванович. В цікавій ігровій формі з використанням інтерактивну він розповів гуртківцям про  служби порятунку, небезпечні та екстремальні ситуації  у житті та побуті людини, причини виникнення масових пожеж та дії при евакуації з приміщення масового скупчення людей,  вибухонебезпечні речовини та зони ураження,  підозрілі предмети та дії у разі їх виявлення. Діти активно приймали участь у обговоренні та наприкінці відповіли на всі запитання вікторини.
   
 

 

    В межах Тижня, 19 квітня, в закладі відбувся День цивільного захисту населення  під час якого діти показали чому вони навчилися на  заходах з безпеки життєдіяльності. Були проведені навчання з користування індивідуальними засобами захисту та евакуація з приміщення за сигналом.

 


 

  

   

Керівники  гуртків активізувати роботу батьківського лекторію, а саме провести бесіди на теми: «Вплив негативних факторів середовища на здоров’я дитини» , "Запобігання отруєнь" та "Дії населення у надзвичайних ситуаціях".
Наприкінці  урочисто підвели  підсумки Тижня знань безпеки життєдіяльності, відзначили найактивніших учасників та кращі  творчі об’єднання.

                       

Немає коментарів:

Опублікувати коментар